Wytrzymałość szkła hartowanego

Szkło hartowane to zdecydowanie najpopularniejsze tworzywo ochronne ekranów urządzeń mobilnych. Choć na rynku dostępne są jeszcze różne rodzaje folii, pod względem wytrzymałości zwykle nie mogą równać się szkłu. Na co odporny jest telefon lub tablet, na którego przedniej szybce widnieje szkło hartowane?

Urządzenie zaopatrzone w szkło hartowane jest znacznie bardziej odporne na wszelkie zarysowania. Często zdarza się wkładać telefon do kieszeni, w której brzęczą klucze. W przypadku ekranu bez żadnej osłony może to się skończyć licznymi rysami. Kiedy na szybkę przykleimy szkło hartowane zwykle nie musimy się o to obawiać.

Szkło hartowane to konieczność dla wszystkich, którym zdarza się upuścić telefon. Taki incydent może kosztować nawet kilkaset złotych, a szkło hartowane kupimy za kilka razy mniej. Nawet jeśli ulegnie ono pęknięciu podczas upadku szybka telefonu nie ucierpi. Szkło hartowane jest również odporne na liczne czynniki zewnętrzne, takie jak wysoka temperatura, która może powodować pęknięcia ekranów smartfonów.