Jak usunąć rysy ze smartfona?

Niemal każdy posiadacz smartfona chciałby, aby jego telefon wyglądał tak, jak w dniu zakupu. Niestety częste użytkowanie powoduje, że ciężko utrzymać go w nienagannym stanie, a na ekranie pojawiają się niechciane rysy. Jak skutecznie uchronić wyświetlacz telefonu przed zniszczeniem?

Usuwanie rys z wyświetlacza domowymi sposobami

W sieci krąży wiele sposobów na usunięcie z ekranu smartfona rys czy zadraśnięć. Do najpopularniejszych należą szorowanie wyświetlacza pastą do mycia zębów, mieszankami wody z proszkiem do pieczenia, a nawet pocieranie papierem ściernym. Co więcej, sklepy z akcesoriami mobilnymi oferują przeróżne pasty, przedstawiane jako remedium na wszelkiego rodzaju zadraśnięcia. Tymczasem usuwanie rys z wyświetlacza na powyższe sposoby może mieć negatywne konsekwencje dla smartfona. Płyny, które dostaną się do jego wnętrza przez szczeliny między obudową a ekranem, mogą spowodować spięcie i uszkodzić telefon. Papier ścierny zamiast usunąć rysy z wyświetlacza – jeszcze bardziej go porysuje. Oferowane środki polerskie natomiast sprawiają, że rysa staje się niewidoczna, gdyż wyrównują powierzchnię ekranu do jej poziomu. Wiąże się to jednak z dużym ryzykiem uszkodzenia wielu delikatnych warstw ekranu, a co za tym idzie – pogorszeniem jakości obrazu i czułości na dotyk. Jak w takim razie bezpiecznie chronić wyświetlacz przed zniszczeniem?

Folia poliwęglanowa na telefon – skuteczne zabezpieczenie ekranu?

Usunięcie czy zabezpieczenie rys powstałych na ekranie smartfona ma istotne znaczenie. Pomijając względy estetyczne, wszelkie zadraśnięcia na wyświetlaczu mogą narazić go na dalsze zniszczenie, a także pogorszyć odbiór efektów wizualnych. Toteż jeśli tylko na ekranie pojawią się rysy, warto pomyśleć o ich usunięciu. W jaki sposób najlepiej tego dokonać? Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest folia poliwęglanowa na telefon. Dobrze dobrana chroni wyświetlacz przed zarysowaniami, otarciami i zabrudzeniami. Przy tym jest całkowicie transparentna i nie wpływa na jakość wyświetlanego ekranu. Do zalet tej formy zabezpieczenia ekranu zalicza się również jej znikoma grubość oraz właściwości lustrzane, poprawiające widoczność i ułatwiające przesuwanie palcami po ekranie. Jak więc widać, usuwanie rys z wyświetlacza za pomocą folii ochronnej jest skutecznym rozwiązaniem. Pomimo dużej użyteczności, problemów może przysporzyć jednak jej prawidłowe założenie na ekran smartfona. Jak szybko i prawidłowo tego dokonać?

Jak założyć folię poliwęglanową na telefon?

Zakładanie folii poliwęglanowej na telefon nie jest skomplikowanym procesem. Aby jednak zakończył się on sukcesem, potrzeba dużej dokładności i precyzji. Od czego zacząć, aby szybko i sprawnie założyć akcesorium? Na samym początku należy zadbać o czystość rąk, aby nie pozostawić śladów na wyświetlaczu. Z kurzu i zanieczyszczeń trzeba oczyścić także ekran smartfona. Ich obecność może bowiem prowadzić do powstawania bąbelków powietrza po folią. Gdy wyświetlacz zostanie już odpowiednio przygotowany, kolejnym krokiem jest założenie folii poliwęglanowej na telefon. W tym celu należy odkleić od niej pierwszą warstwę i przyłożyć do telefonu, dopasowując dokładnie linie jej brzegów do krawędzi wyświetlacza. Tak dopasowaną folię należy nakleić na ekran telefonu, a następnie osłonkę równomiernie dociskać do powierzchni ekranu ściereczką z mikrofibry. Na koniec wystarczy zdjąć warstwę zabezpieczającą i gotowe.

Usuwanie rys z wyświetlacza smartfona, ze względu na dużą podatność ekranu na zarysowanie bądź zniszczenie, ma istotne znaczenie. Przystępując do tego procesu warto jednak zachować szczególną ostrożność. Zastosowanie folii poliwęglanowej na telefon nie tylko zamaskuje nieestetyczne rysy, ale i ochroni przed ich powstawaniem.