Testy szkła hartowanego na telefonach

Szkło hartowane dla wielu jest wręcz niezbędnym wyposażeniem smartfona. Nic dziwnego – chroni szklany ekran nie tylko przed stłuczeniem i rysami, ale również ułatwia jego czyszczenie i jest dużo mniej podatne na smugi i odciski palców.

Testy szkła hartowanego na telefonach potwierdzają wytrzymałość tego materiału. Po przejechaniu po nim paznokciem czy ostrymi kluczami jego powierzchnia nie ulega uszkodzeniu. Co istotne, nawet najostrzejsze przedmioty nie powodują takiego przebicia powierzchni, by ucierpiał znajdujący się pod nim ekran. To bardzo cenne właściwości w przypadku urządzeń mobilnych, które w końcu często chowamy do torebek lub kieszeni wraz z kluczami i masą innych przedmiotów mogących uszkodzić delikatny ekran.

Szkło hartowane jest odporne nie tylko na zarysowania, ale również na upadki. Nawet jeśli smartfon wyląduje na ziemi z dużej wysokości szkłem do dołu, a osłona ulegnie stłuczeniu rozłoży się ona na kilka nieostrych kawałków. Dzięki temu przednia szybka telefonu nie jest narażona na pęknięcie, a nawet zarysowanie.